A Demján Sándor Program kedvezményezettjei nem a nagyvállalatok, hanem a kis- és középvállalkozások. - Világgazdaság
Megszavazta a 2025-ös büdzsét az Országgyűlés az idei utolsó döntései között. A jövő évi költségvetés része az a 21 pontos gazdasági akcióterv is, melynek része a Demján Sándor Program, amely a hazai kis- és középvállalkozások fejlődését szolgálja.
A Demján Sándor Program 2025-re 1400 milliárd forintot kíván mobilizálni a magyar kis- és középvállalkozások (kkv) versenyképességének és termelékenységének fokozása, exporttevékenységük serkentése, valamint méretbeli előrelépésük támogatása érdekében.
A Demján Sándor Program összesen 8+1 különleges intézkedést kínál, amelyek részletei megtalálhatóak a program hivatalos weboldalán.
Az A +1. intézkedés célja a mikrovállalkozások villamosenergia-költségeinek mérséklése. 2025. január 1-jétől lehetőség nyílik arra, hogy azok a mikrovállalkozások, amelyek piaci szerződéssel bírnak, a korábbi szerződésük lejárta után belépjenek az Egyetemes Szolgáltatás rendszerébe. Ezáltal évi 4,6 megawattóra fogyasztásig a kormány által előírt kedvezményes áron juthatnak hozzá az áramhoz, feltéve, hogy kisfeszültségen vételeznek, és az összes felhasználási helyük együttes csatlakozási teljesítménye nem haladja meg a 3 x 63 amper értéket.
A családok számára összesen 2632 milliárd forint áll rendelkezésre, míg a Demján Sándor Program keretében körülbelül 1400 milliárd forintot fordítanak a hazai kis- és középvállalkozások fejlődésének elősegítésére. A kormány célja, hogy a vállalkozások megerősítésével támogassa a gazdasági növekedést és a családok biztonságát. A magyar gazdaság alapját képező kkv-szektor ugyanis a munkavállalók több mint kétharmadának biztosítja a megélhetését.