Most érkezett a nagyszerű hír: végre búcsút inthetünk az óraállításnak!


Van gyógymód az év eleji melankóliára? Fedezd fel ezt a cikket, ha a kikapcsolódás már nem hoz megnyugvást!

Az óraállítási gyakorlatot az energiatakarékosság érdekében vezették be, ám mára már elavultnak tűnik, így a közeljövőben várhatóan megszüntetik. A nyári időszámítás eltörléséről régóta folynak a diskurzusok, de most úgy tűnik, végleg búcsút inthetünk neki. Európa készen áll arra, hogy elindítsa az "óra forradalmát".

Amikor a 20. században bevezették az időváltást, ez tulajdonképpen logikus választás volt. Télen a korai naplemente miatt viszonylag kora délutántól az emberek kénytelenek voltak felkapcsolni a lámpáikat. gy az árammegtakarítás érdekében az időt áthelyezték, hogy kényelmesebbé tegyék az emberek számára. Ezt az ötletet aztán az európai országok túlnyomó többsége megvalósította. Ez a mai napig tart.

Évtizedek óta az európaiak két éves megszakítással küszködtek e rutinjukban: márciusban az órákat egy órával előbbre tolják a nyári időszámításhoz, októberben pedig visszatérnek a normál (vagy téli) időszámításhoz. A tanulmányok azonban azt mutatják, hogy a modern időkben ennek az intézkedésnek minimális hatása van az energiafogyasztásra, és még inkább káros lehet az egészségre, mint hasznos a társadalomra.

Valószínű, hogy te is megbízol a belső biológiai órádban, ami miatt egy órával korábban vagy később ébredsz, jóval az óraátállítás után. Ezen természetellenes bioritmus következményei pedig kedvezőtlen hatással lehetnek az egészségedre. Az iDnes portálon megjelent információk szerint az időeltolódással kapcsolatosan nőtt a szívinfarktus és a vetélés kockázata.

A medium.seznam.cz információja szerint Európa országai októberben forgatják vissza utoljára az időt, úgy tűnik, hogy az Európai Unió 2025-től hivatalosan is véget vet ennek az éves hercehurcának. Vélhetően utoljára idén októberben forgatták vissza az órákat a kontinensen. Mindezt korábban eltervezték, de a Covid járvány késleltette mindezt.

"A Covid-19 okozta válság következtében úgy döntöttünk, hogy az időváltoztatás kérdését egyelőre félretesszük. Megállapítottuk, hogy 2024 után újra foglalkozni fogunk ezzel a témával a Bizottsággal, és az Európai Parlament is támogatja ezt a megközelítést. Jelenleg a tagállamok közötti megállapodásra van szükség" - nyilatkozta Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) az CNN-nek.

2025-től a közép-európai szabványidő, azaz a téli időszámítás kell, hogy legyen állandóan érvényben, mivel közelebb áll a természetes nappali fényciklushoz, így elősegíti a jobb alvást és az általános egészségi állapotot.

Related posts