MOHU: A hulladékkoncesszióból származó bevételek nem valószínű, hogy elegendőek lennének a főváros számára Rákosrendező megvásárlásához.
Közben Karácsony bejelentette, hogy a kormány 320 milliárd forint értékben új közlekedési fejlesztésekre vállalkozott.
Vitézy Dávid korábban arról beszélt az Indexnek, hogy a Budapesti Közművek (BKM) a hulladékkoncesszió bevételeiből vásárolja meg Rákosrendezőt. A MOHU (MOL Hulladékgazdálkodási Zr.) viszont azt írta a lapnak, hogy Vitézy pontatlanul fogalmaz, és "a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros".
A MOHU álláspontja szerint a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője valószínűleg nincs teljesen tisztában a cég és a főváros között fennálló szerződések részleteivel. Ennek érdekében a helyzet tisztázása érdekében tájékoztatást nyújtanak - olvasható a Telex hírében. A MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot utalt át a BKM-nek, ami a MOHU Budapest 50%-os részesedésének és annak üzemeltetésének a megvásárlására szolgált. Fontos megjegyezni, hogy a BKM ebből az összegből mindössze 17 milliárd forintot használhat fel a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztési céljaira.
A cég azt írta, a szerződés részeként tavaly "mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is". És a vételárat az EU-s támogatással összefüggésben felhasználhatja a fővárosi önkormányzat. "Hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, az nem a MOHU dolga" - írta a cég.
Karácsony Gergely főpolgármester a Facebookon osztotta meg gondolatait a kormány legújabb, 320 milliárd forint értékű közlekedési beruházásáról. Kiemelte, hogy ez a projekt elengedhetetlen ahhoz, hogy a Rákosrendezőre tervezett Parkváros beruházás egyáltalán megkezdődhessen. Szombati posztjában hangsúlyozta, hogy a kormányzati támogatás nélkül a fejlesztés nem valósulhat meg, ami fontos lépés a főváros közlekedésének modernizálása és a városrészek fejlődése szempontjából.
Az adásvételi szerződés értelmében a kormány és a főváros számára fél éven belül kötelező megállapodást kötniük a fejlesztések részleteiről és azok pontos ütemezéséről.
A főpolgármester véleménye szerint ezek a fejlesztések költségei legalább tízszeresére rúgnak a terület rendbehozatalához képest. Karácsony úgy fogalmazott, hogy a kormány ezzel a kérdéssel próbálja elterelni a figyelmet, mivel nem kívánja teljesíteni a közlekedési ígéreteit.
Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón bejelentette, hogy a kormány elfogadta a fővárosi BKM cég Rákosrendezőre vonatkozó elővásárlási jogát. A miniszter részletesen kifejtette, hogy amennyiben a BKM eleget tesz az Eagle Hills által a szerződés aláírásakor vállalt feltételeknek, akkor jogosult lesz a terület megszerzésére. Emellett, kérdésre válaszolva hangsúlyozta, hogy a kormány is köteles betartani a szerződés mellékleteiben foglalt kötelezettségeit, függetlenül attól, ki a vevő.