Milyen jogon...? | Demokrata A kérdés, amely sokakat foglalkoztat, és amelyre érdemes alaposan rávilágítani. A jogok és kötelezettségek kérdései mindig is középpontban álltak a társadalmi diskurzusban. Ki határozza meg, mi a helyes és mi a helytelen? Mil
A cikk megosztásához kérlek, kattints ide, vagy másold ki és küldd el ezt a linket: https://demokrata.hu/velemeny/milyen-jogon-925912/.
Kik vagytok ti, akik Istennek képzelitek magatokat, miközben az egész világ feje fölött a Damoklész kardját lengetitek? Kik vagytok ti, akik a sorsomat, a családom sorsát, Európa sorsát és végső soron a világ sorsát kockára teszitek? Kockára teszitek csak azért, hogy még több pénzt lehessen a zsebetekbe tömni, hogy a profit még nagyobb és hatalmasabb legyen! Kik vagytok ti és milyen jogon teszitek ezt? Kik vagytok ti, akik a jogra hivatkoztok, miközben a másik pillanatban már lábbal tiporjátok ugyanazt a jogot?
Vegyi fegyverekre hivatkozva támadtatok le egy országot, és később kiderült, hogy tévedtetek. A "népmesék" tanulságai szerint egy rossz diktátor volt a célkeresztben, mintha a világban létezne jó és rossz diktátor – a rossz diktátor pedig az, aki mások érdekében cselekszik!
Az Európai Unióban hatalmas büntetéseket róhatnak ki ránk, csupán azért, mert jogszerűen próbáljuk megóvni Európát a nem kívánt gazdasági menekültáradattól. Olyan diktátori praktikákkal igyekeznek kormányváltást előidézni, amit nyíltan vállalnak, miközben Orbánt éppen azzal vádolják, hogy hasonló módszereket alkalmaz.
Furcsa tábornokok lépnek színre, harsányan hirdetve, hogy az atomháború nemcsak elkerülhető, hanem meg is nyerhető. Szó se róla, még olajjal fojtják el a lángokat, mintha ez lenne a megoldás, miközben a halottak száma már ma, csupán a kezdeteknél, több százezerre rúg. A győzelem titka pedig nem más, mint hogy folyamatosan táplálni kell a "húsdarálót", mintha ez lenne a kulcs a végső diadalhoz.
Mennyi áldozatot tartanátok elfogadhatónak ahhoz, hogy néhány ezer milliárd forintot zsebre vághassatok? Pedig elegendő lett volna csupán annyit tenni, hogy megerősítitek az orosz és más anyanyelvű közösségek alapvető jogait. És persze, a NATO-hoz való csatlakozás sem volt szükséges, de számotokra ez egy elviselhetetlen követelmény volt, hiszen hogyan képzelheti el egy atomhatalom, hogy beleszólhat a saját biztonsági érdekeitekbe?
A NATO, amely egy védelmi szövetség, alaposan túllépte az alapító okiratokban megfogalmazott feltételeket, mert immáron már támadó szövetséggé alakult. Hogy várjátok el egy másik atomhatalomtól azt, amit ti sem tűrtetek meg Kubában 1962-ben? A világhatalmi státusz megdőlni látszik. Tudomásul kell venni, hogy nem csak egy nagyhatalom van a világon. És ez így helyes. Mert ha csak egy nagyhatalom van, akkor az előbb vagy utóbb erőszakossá, nagyképűvé és agresszívvá válik. Csak figyelmetekbe ajánlanám az elhíresült "nyomásembert", aki képviselte a hatalmatokat Magyarországon. Ukrajna egész nemzetét tettétek tönkre és utána majd mossátok kezeiteket, mint Poncius Pilátus. Nagyon ismerős ez a helyzet, csak nem 1956-ból?
Mert a biztatás az megvolt akkor is. Csak akkor még a lízing nem járt le, mert ti is odadobtátok Churchill-lel egyetemben egész Közép- és Kelet-Európát Sztálinnak. Mint három szatócs, úgy adtátok-vettétek az európai régiókat! Természetesen a leghatalmasabb erkölcsi piedesztálról, amely ma is megvan, de már csak egy "gender"-re futja. Nincs ez így rendben, hogy nagyhatalmak azt csinálnak, amit akarnak és akkor robbantanak ki háborúkat, amikor akarnak. Túlságosan is liberális-baloldalra billent a politikai erőegyensúly.
De, mint apám mondotta, Isten nyugosztalja: - Fiam jól jegyezd meg, a fák sohasem nőhetnek az égig! Teszünk róla, hogy így is legyen.