Friss információk érkeztek: úgy tűnik, hogy több bűnszervezet együttesen okoz félelmet egy budapesti kerület lakóinak.


Betörések, besurranások és civilek, akik járőröznek - miután mi voltunk az elsők, akik beszámoltak a rákosmenti eseményekről, Hatvani Zoltán, a rákoskerti képviselő is reagált egy Facebook-bejegyzésben. Felfedte, hogy mi az, amit biztosan tudni érdemes az ügy hátteréről és a történésekről.

Valószínű, hogy Rákosmentén, különösen Rákoskertben, több bűnözői csoport is tevékenykedik, hiszen az utóbbi időben egyre gyakoribbá váltak a betörések, besurranások, valamint az ajtók és ablakok erőszakos kinyitásai. Erről elsőként lapunk számolt be, egy olvasói levél nyomán részletesen.

A lakók bátorsága és elszántsága egy igazi akciófilm izgalmait idézi, ahogy a bűnbandák ellen küzdenek, mintha csak a John Wick univerzumból léptek volna elő. Minden egyes összecsapásban ott vibrál a feszültség, a harc nem csupán a túlélésről szól, hanem a szabadság és méltóság visszaszerzéséről is. Az utcák a legújabb csatatérré alakulnak, ahol az önjelölt hősök nem riadnak vissza semmitől, hogy megvédjék otthonaikat és egymást.

Egy helyi lakos mesélt az Indexnek a történtekről. Elmondása szerint a betörésekkel kapcsolatosan felvette a kapcsolatot a kerületi polgárőrséggel és a rendőrkapitánysággal is, ám eddig még nem érkezett válasz a megkereséseire.

Cikkünk megjelenése után néhány órával a Facebook-oldalán reagált az ügyre Rákoskert képviselője, Hatvani Zoltán. Emlékeztetett, hogy november elején adott először hírt arról, hogy két év után ismét történt egy betörés a kerület ezen részén.

Mint írta, azóta sokfajta információ jelent meg e témában a sajtóban és a Facebookon, emiatt úgy döntött, hogy sokakkal egyeztet az ügyben: polgármester, körzeti megbízott, betörést elszenvedett helyiek, civil és önkéntes polgárőrök. Az egyeztetések után most felfedte, hogy mi az, amit biztos lehet tudni az esetekről:

A hosszú lista végén Hatvani Zoltán így szólt: "Egy dolog biztos: Rákoskert nem lett veszélyesebb, de mostantól sokkal éberebbnek kell lennünk!" Ezt követően konkrét tanácsokat adott a politikus, hangsúlyozva, hogy minden lakónak érdemes elkerülnie a készpénz otthoni tárolását, sőt, az üres kukákat is ajánlott bevinni a házba.

"Ilyenkor nagy érték a jószomszédi viszony. Ha gyanús autót látunk az utcán, akkor írjuk fel a rendszámát és az autó típusát és az észlelés időpontját, majd küldjék el nekem!" - zárta a bejegyzést.

Ahogy már említettük, a rákosmentei Facebook-csoportban több panasz is felmerült azzal kapcsolatban, hogy néhány önkéntes járőr esetében a helyzet kezelését túlságosan is eltúlozták.

"Sajnos sok jóra nem vezet, ha önjelölt, jogilag teljesen képzetlen emberek hatalommal próbáljak felruházni saját magukat. A történelem párszor már igazolta ezt. Könnyen lehet (ne igy legyen), hogy a jogi tudatlanságuk végett majd ők kerülnek a fogdára az üldözni vágyottak helyett. Amúgy aki elégedetlen a helyi polgárőrség munkájával, bármikor alapíthat egy másikat..." - írta egy csoporttag kommentben.

Sok frusztrált, unatkozó ember most úgy próbálja kiélni szunnyadó agresszivitását, hogy betörőkergetés ürügyén békés járókelőket és autósokat zaklat. [...] Az önbíráskodás nemcsak törvénytelen, hanem veszélyes is. Hívják a rendőrséget, mert előbb-utóbb csak megunják a dolgot, és lépni fognak.

- fogalmazott egy másik hozzászóló. Akadtak, akik határozottan cáfolták, hogy az önkéntes járőrök önbíráskodásra adnák a fejüket, míg mások kifejezték hálájukat az önkéntesek áldozatos munkájáért. Ugyanakkor többen arra figyelmeztették őket, hogy a KRESZ előírásait is tartsák szem előtt, és kerüljék az autós üldözéseket.

Rendkívül zavaró, amikor a megengedett sebességgel haladok, és az utca végéből egy túl lelkes önkéntes úgy néz rám, mintha egy rejtett kamerás műsor főszereplője lennék. Aztán hirtelen hátra tekintek, és egy amerikai akciófilm izgalmas üldözési jelenetében találom magam, ahogy egy autó majdnem 80 km/h sebességgel csap le rám, miközben a féklámpák villognak.

- írták az erről szóló posztban, amelynek szerzője megjegyezte: "Nem minden lassan haladó autó besurranó tolvaj, szóval nem kell agresszívan fellépni."

Nemrégiben publikáltunk egy alapos elemzést az ORFK által közzétett adatok tükrében, amely bemutatja, hogy bár Budapest bűnügyi szempontból is szembesül kihívásokkal, a fővárosnál sokkal súlyosabb helyzetekkel találkozunk az ország más területein. Cikkünket az alábbi hivatkozásra kattintva érheti el.

Related posts