Fedezd fel a friss színeket és izgalmas élményeket! A Kecskeméti Nemzeti Színház egyedi műsorral várja a közönséget a 16. Szín-Tár fesztivál keretein belül.

Március 17. és 24. között Kecskemét színpadai ismét a fiatal színházművészek kreativitásának otthont adnak! A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház már tizenhatodik alkalommal rendez meg a népszerű Színművészeti Egyetemek Találkozóját, ismertebb nevén a SZÍN-TÁR fesztivált. A feltörekvő tehetségek izgalmas előadásait a Kelemen László Kamaraszínház és a Ruszt József Stúdiószínház fogadja, sőt, egy alkalommal a nagyszínház nézőtéri büféje is különleges bemutatótérként funkcionál majd. Ne hagyd ki ezt a fantasztikus lehetőséget, hogy első kézből tapasztalhasd meg a jövő színházának varázsát!
A rendezvény során a jövő színművészei különböző műfajokban mutatják meg tehetségüket, az előadások mellett pedig - ahogy mindig - a szakmai fejlődés is kiemelt szerepet kap: a bemutatók után a zsűri szakmai beszélgetésekkel segíti a hallgatókat, emellett izgalmas workshopok is várják őket, amelyek lehetőséget teremtenek az együtt gondolkodásra és a tapasztalatok megosztására.
A repertoár ezen alkalommal olyan tehetséges alkotók munkáit vonultatja fel, mint Ilja Bocsarnikovsz, aki a 2022-es "A mi kis városunk" című előadás rendezőjeként vált ismertté. Továbbá Bregyán Péter, Porogi Dorka, Horváth Csaba, László Sándor, Balázs Áron, Csáki Benedek és Kertész Boglárka is hozzájárultak a programhoz, nem feledkezve meg a kecskeméti teátrum kiváló művészeiről, Szegvári Júliáról és Varga-Huszti Mátéról. Külön öröm, hogy a fesztivál keretein belül a Nemzeti Dobogó, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház dráma- és színházpedagógiai műhelyének középiskolás csoportja is bemutatja saját, különleges produkcióit.
Idén a programban több kecskeméti vonatkozás is megjelenik: a teátrum fiatal tehetsége, Kovács Gyopár, a „A karmester szeretője” című monodrámájával varázsolja el a közönséget, míg énekkari művészünk, Schupp Gabriella, a „Lidércláng” című előadásban mutatkozik be. Ezen produkció rendezését pedig Szegvári Júlia színművészünkre bízták, aki egyedi látásmódjával még különlegesebbé teszi az élményt.
Az idei év is lehetőséget kínál az érdeklődő diákoknak arra, hogy izgalmas workshopokon vegyenek részt: március 17-én 9 és 16 óra között a Tudomány és Technika Házában "Viewpoints workshop" címmel Kozma Gábor Viktor színész, színésztréner, egyetemi adjunktus, A Vadász Esélye művészeti vezetője tart foglalkozást. A műhelymunka keretében a Viewpoints alapjait tanulmányozhatják a résztvevők, amivel a felszabadult fizikai improvizációhoz kaphatnak támpontokat. Március 21-én 10-től 16 óráig a Katona József Könyvtárban a fesztivál szakmai vezetője, Tóth Kata színházpedagógus, dramaturg tart workshopot, amelynek során a dráma- és színházpedagógia eszközeit, lehetőségeit tárják fel egy adott előadás tükrében. A cél, hogy a résztvevő osztály által játszott vizsgaelőadáshoz feldolgozó foglalkozást készítsenek, amelyet a hallgatók bátran használhatnak a továbbiakban, így teremtve lehetőséget, hogy nyithassanak a középiskolás közönség felé is, és betekintést nyerjenek az értő nézővé nevelés világába.
A fesztivál hagyományainak szellemében idén is kiosztásra kerül a legkiemelkedőbb előadásnak járó MMA-díj. A szakmai zsűri összetétele az alábbi neves szakemberekből áll: Tóth Kata, a színház dramaturgja és a fesztivál szakmai irányítója, Galambos Attila, a színház irodalmi vezetője, valamint az idei év újdonsült tagja, Kovács D. Dániel, Junior Prima-díjas rendező és egyetemi tanár.
A rendezvény kiemelkedő támogatóiként büszkén üdvözöljük Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatát, a Kulturális és Innovációs Minisztériumot, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőt, a Magyar Művészeti Akadémiát, valamint a Katona József Könyvtárt.
További részletek a fesztiválról és a programkínálatról ITT találhatóak.