Hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomozás indult a Magyar Lovassport Szövetség körül, amely felkeltette a hatóságok figyelmét. A rendőrség részletesen vizsgálja az ügyet, hogy tisztázza a felmerült vádakat és megállapítsa a felelősséget.

Fedezd fel a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpont varázslatos világát! Az itt található csodálatos lótenyészet és a festői környezet egyedülálló élményt kínál minden látogató számára. A bemutatott kép csupán ízelítő a helyszín szépségéből!
Az utóbbi időszakban számos bejelentés érkezett, melyekben magánokirat-hamisítás és hűtlen kezelés gyanújával ismeretlen elkövetők ellen fordultak a hatóságokhoz. A feljelentésekben konkrétan megemlítik a Magyar Lovassport Szövetség (MLSZ) elnökségének két tagját, valamint a felügyelőbizottság egykori elnökét is.
A feljelentést több dokumentummal támasztották alá, és azt kérvényezték, hogy a nyomozás terjedjen ki valamennyi elnökségi tagra.
A feltételezett magánokirat-hamisításra vonatkozó eset abból ered, hogy a MLSZ elnöksége március 6-án elfogadta "a Magyar Lovassport Szövetség Szabadidő Lovas szakágának Lovassportok Amatőr és Utánpótlás szakágra való átnevezését (LAUSZ)". A feljelentők szerint ezt nem tehette volna meg, mivel ehhez az alapszabály módosítása szükséges, amire csak a közgyűlésnek van jogosultsága. Éles szemű lovasok ezt szúrták ki, majd az eljárási hibát jelezték a szövetség irodája felé - választ nem kaptak, ellenben nem sokkal később azzal szembesültek, valaki a már elfogadott elnökségi határozat végére utólagosan hozzáírta azt a szöveget, hogy "és közgyűlés elé terjesztik, ami legkorábban 2025 május 13.-án esedékes".
A már meglévő, az elnökség által jóváhagyott határozathoz utólagosan nem lehet csupán egyszerűen hozzászólni vagy kiegészíteni; ehhez új elnökségi ülést kellett volna összehívni, és meg kellett volna szavazni. Ráadásul a feljelentők észrevették, hogy a szabadidő szakág már öt nappal a március 6-i elnökségi ülés, valamint az azon elfogadott határozat előtt nyilvánosságra hozta a névváltoztatás hírét.
A feljelentés második része a feltételezett hűtlen kezelésre összpontosít: a bejelentők szerint az MLSZ két elnökségi tagja egy Szabadidő Lovasok Sportegyesület nevű klubhoz tartozik. Ennek a sportegyesületnek három vezetőségi tisztségviselője van, akik közül kettő a megnevezett elnökségi tagok, míg a harmadik a szövetség korábbi felügyelőbizottsági elnöke. Érdekesség, hogy a szóban forgó egyesület székhelye is a 1087. Kerepesi út 7. szám alatt található, ami egybeesik a Nemzeti Lovarda címével, ahol a szövetség irodája is működik.
A Szabadidő Lovasok Sportegyesülete az elmúlt három év során jelentős, több millió forintos támogatásokban részesült az MLSZ jóvoltából. Az alapszabály és a gyakorlat értelmében a szövetségi támogatások mértékéről és a kedvezményezettekről az elnökség hozza meg a döntéseket. Egy feljelentő azonban kifogásolja, hogy a beadványukban említett elnökségi tagoknak az egyesülete az utóbbi években véleménye szerint elnökségi határozat nélkül jutott komoly, több milliós támogatásokhoz.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság megerősítette, hogy folyamatban van a feljelentés és a nyomozás. Az illetékes hatóság tájékoztatása szerint a Gazdasági Bűnözési Elleni Főosztály Gazdaságvédelmi Osztálya hűtlen kezelés bűntett és egyéb bűncselekmények gyanúja miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen, több bejelentés nyomán. Jelenleg gyanúsítotti kihallgatásra még nem került sor. A BRFK a nyomozás titkosságára hivatkozva nem tudott további részleteket megosztani.
Felkerestük a Magyar Lovasport Szövetséget, ahol Stóbl Dorottya főtitkár megbízásából Lehoczky Réka sportszakmai adminisztrátor válaszolt kérdéseinkre. Közölte, hogy az MLSZ-nek nincs tudomása arról, hogy a rendőrség nyomozást indított volna a fent említett bűncselekmények gyanújával kapcsolatban. A szövetség álláspontja szerint nem állja meg a helyét az a vád, miszerint bárki is hamisított volna magánokiratot, azzal, hogy saját hatáskörében módosította egy elnökségi határozat szövegét. Továbbá azt is hangsúlyozták, hogy nincsenek olyan elnökségi tagjaik, akik saját egyesülettel bírnának, és akik az elmúlt években többször is részesültek szövetségi támogatásban, amelyről korábban ők maguk szavaztak volna elnökségi pozícióban.