Debrecen, Böszörmény – Ösztöndíjak kiosztására került sor a Debreceni Egyetem böszörményi karán, ahol a tehetséges hallgatók elismerésben részesültek. Az esemény célja, hogy támogassa a fiatalokat tanulmányi eredményeik és elkötelezettségük révén, ezzel i
Konferenciával emlékeztek meg a magyar tudomány ünnepéről a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karon. Mutatjuk a Debreceni Egyetem díjazottjainak listáját is.
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán a magyar tudomány ünnepét különleges eseményekkel ünnepelték: a legkiválóbb hallgatók díjazására, tudományos előadásokra, valamint kari Tudományos Diákköri Konferenciára került sor. Az események közül kiemelkedett egy előadás, amely a mesterséges intelligencia oktatásban való alkalmazásának lehetőségeit tárta fel. Az előadás iránti érdeklődés rendkívüli volt, ahogy azt az egyetem hírportálja is beszámolt róla.
A kar dékánja hangsúlyozta: a magyar tudomány ünnepén nem csupán a tudományos eredményeket ünnepeljük, hanem azokat a kiváló kutatókat, oktatókat, pedagógusokat és hallgatókat is, akik folyamatosan hozzájárulnak a tudományos közösség fejlődéséhez. Munkájuk révén elősegítik a tudás terjedését és annak gyakorlati alkalmazását, így formálva a jövőt.
- fogalmazott Gortka-Rákó Erzsébet.
Az esemény keretein belül ünnepélyesen átadták a Hajdúböszörmény önkormányzata által létrehozott Dr. Kovács György Ösztöndíjat, valamint a Kertész László Ösztöndíjat is.
- Bízunk benne, hogy ezek a kitüntetések tartós hatással bírnak, hiszen aki megkapja őket, talán még inkább kötődni fog a városhoz, és itt marad, amire igazán nagy szükség van - fogalmazott Göröghné Bocskai Éva, Hajdúböszörmény polgármestere.
A tíz hónapon keresztül havi 40 ezer forintos támogatást biztosító Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj elnyerését igazoló okleveleket Gortka-Rákó Erzsébet dékán ünnepélyes keretek között adta át a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar diákjainak. Ezt követően a Gólya Ösztöndíjak kiosztására került sor, amelyeket azok a hallgatók vehettek át, akik a legkiemelkedőbb eredményekkel nyerték el a GYGYK-ba való felvételt.
A program egyik legizgalmasabb pillanata Varga Pál előadása volt, aki a Budapesti Műszaki Egyetem Távközlési és Mesterséges Intelligencia Tanszékének vezetőjeként osztotta meg gondolatait. Az esemény középpontjában a "Mesterséges Intelligencia - lehetőségek és veszélyek a felsőoktatásban" című előadás állt, amely iránt óriási érdeklődés mutatkozott.
A témával kapcsolatosan a DE GYGYK dékánja a következőket osztotta meg:
A mesterséges intelligencia forradalmasítja a tudományos anyagok keresését és a felkészülést különböző eseményekre, legyen az óra vagy vizsga. Emellett inspiráló ötleteket is nyújthat a hallgatóknak. Azonban ezzel párhuzamosan számos kihívás is felmerül, például a plágium problémája, és hogy milyen típusú feladatokat érdemes adni a diákoknak ahhoz, hogy ne csupán a ChatGPT segítségére támaszkodjanak, hanem saját, önálló gondolkodásra is ösztönözve legyenek. Ezért elengedhetetlen, hogy a felsőoktatás módszertanát újragondoljuk - emelte ki Gortka-Rákó Erzsébet.