Februári teendők a kertben: Az év második hónapja izgalmas lehetőségeket rejt a kertészkedők számára. Itt az idő, hogy felkészüljünk a tavaszi munkákra, és elkezdjük a kerti feladatok tervezését. Első lépésként érdemes átnézni a kert állapotát. Ellenőri

Februárban újra életre kel a kert. A hóvirágok és a kikeletnyitó téltemetők az első hagymás növények, amelyek virágba borulnak. Ha ősszel elfelejtettük elültetni a hagymákat, akkor óvatosan tegyük őket az ágyásba, ha a talaj már nem fagyos!
Itt az ideje a metszésnek is. A cserjék és fák még nyugalmi állapotban vannak és csupaszok, így még könnyebb megítélni, hogy szükségük van-e metszésre. A gyümölcsfákat is meg lehet metszeni. A helyes metszés nagyon fontos, mert így gyorsan benőnek a sebhelyek, és elkerülhető a rothadás.
A rododendronokat kivéve, a metszést mindig a rügyek felett, vagy nagyobb vágás esetén az ágak fölött célszerű végezni. Ez a megközelítés biztosítja a növényi szövetek egészséges regenerálódását. A fákat, sövényeket és cserjéket, a madarak védelme érdekében, csak február végéig érdemes jelentős mértékben megmetszeni. Ezt követően a talajszint fölé nyúló intenzív metszés, vagyis a felnyesés szigorúan tilos.
A tavasz beköszöntével a hagymás virágok, mint például a krókuszok, tulipánok és nárciszok, már a talaj mélyén aktívan fejlődnek. Ahhoz, hogy a növekedésük és virágzásuk a lehető legjobb legyen, érdemes extra tápanyagokat biztosítani számukra. A lassan oldódó műtrágya vagy a komposztált szerves trágya ideális választás lehet, hiszen folyamatosan táplálja a növényeket, ezáltal segítve őket a szebbnél szebb virágzással tavaszi pompájuk kifejezésében.
A trágyázással óvatosan kell bánni, mert a túlzott nitrogénbevitel dús, de gyenge szárú növényeket eredményezhet. A talaj szerkezetének javítása érdekében februárban már érdemes trágyázni. A komposzt és az érett szerves trágya nemcsak tápanyagokkal látja el a talajt, de elősegíti a talajban élő mikroorganizmusok munkáját is. Kiemelten fontos ez az évelő ágyásokban és a zöldségeskertben.