Az E.ON lenyűgöző összeget fektet be annak érdekében, hogy megóvja a madarakat az áramütésektől.

Számos madár pusztult el áramütés miatt, ezért van szükség az átalakításra. Az áramhálózatot a madarak számára most a tatai Fényes Tanösvény közelében húzódó réten tette biztonságossá az E.ON. A cég az elmúlt két évben 1 milliárd forintot fordított madárvédelmi fejlesztésekre.
"Az új hálózatok már kizárólag így épülnek, és igyekszünk a meglévő hálózatokat is átalakítani. A madárbarát hálózat fogalmával a 70-es években kezdett el az országban foglalkozni az összes áramszolgáltató. A műszaki megoldásokat folyamatosan fejlesztik, fejlesztjük, és egyre jobbak lesznek ezek a megoldások" - magyarázta az ATV Híradónak Nagy Géza, az ELMŰ Hálózati Kft. ügyvezető igazgatója.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatósága kiemelt jelentőségűnek tartja a fejlesztést, hiszen nagyon sok sérülést és pusztulást okoznak a légvezetékek és a különböző fejszerkezetű oszlopok.
"Nagytestű madarak - túlzokok, darvak, vadludak - főleg ködös időben nem veszik észre a légvezetékeket, egyszerűen nekirepülnek és elpusztulhatnak. A másik irány pedig inkább ragadozó madarakat érint, az pedig az, hogy magára az oszlopra, a fejszerkezetre vagy valahova vezetékre ülve áramütést szenvednek" - fogalmazott Selmeczi Kovács Ádám, a nemzeti park igazgatóság vezetője.
A több mint 20 éve együttműködő Duna-Ipoly Nemzeti Park és az E.ON újabb megállapodást kötött. A cég nemcsak a hálózatot teszi madárbaráttá, hanem támogatást nyújt a nemzeti Parknak új gólyafészkek telepítéséhez, madarak gyűrűzéséhez és a védett madarak mentéséhez. Az E.ON eddig 3200 gólyafészket szerelt fel, ezek kétharmadában tavaly volt költés ragadozó madár költőládából, a Dunántúlon pedig eddig több mint 170-et telepített nagyfeszültségű oszlopaira a cég.