Nagy-Britannia és Kína az utóbbi időszakban egy újabb lépést tett a pénzügyi szolgáltatások terén való együttműködésük szélesítése érdekében. Az országaik közötti megállapodás célja, hogy erősítse a kétoldalú kapcsolatokat és elősegítse a pénzügyi piacok


Február 18-án kerül megrendezésre a Portfolio Investment Day 2025, ahol kiváló szakértők osztják meg velünk legfrissebb befektetési stratégiáikat. Legyen szó részvényekről, állampapírokról, nyersanyagokról, kriptovalutákról, ingatlanokról vagy műtárgyakról, a konferencia során átfogó képet kaphatunk a piaci lehetőségekről. Ne hagyja ki a lehetőséget, regisztráljon most!

A londoni pénzügyi tárca vasárnap közzétett tájékoztatása szerint Rachel Reeves brit pénzügyminiszter és Ho Li-feng kínai miniszterelnök-helyettes Pekingben történt megállapodásai révén a brit gazdaság közvetlenül 600 millió font (majdhogynem 300 milliárd forint) extra bevételhez jut.

Az ismertető szerint a UK-China Stock Connect keretein belül, amely a két ország közötti tőzsdei kapcsolatok intézményes rendszerét jelenti, kínai cégek eddig hat sikeres tőzsdére lépést valósítottak meg a Londoni Értéktőzsdén (LSE). Ezen kibocsátások összesen 6,6 milliárd dollár értékben zajlottak.

Kína arra ösztönzi a sanghaji és sencseni tőzsdén működő cégeket, hogy a Stock Connect program segítségével globális letéti jegyeket (GDR) bocsássanak ki Londonban.

A Stock Connect megállapodás alapján először a Londoni Értéktőzsdét és a sanghaji tőzsdét kapcsolták össze 2019-ben. A lépés lehetővé teszi, hogy a két piacon jegyzett vállalati papírokkal letéti jegyek formájában mindkét tőzsdén kereskedni lehessen.

A London-Shanghai Stock Connect kezdeményezéssel első ízben nyílt lehetőség a külföldi vállalati papírok tulajdonjogát igazoló és megtestesítő letéti jegyek tőzsdei forgalmazására Kínában.

A londoni pénzügyminisztérium vasárnapi jelentése szerint Rachel Reeves pekingi tárgyalásai során megállapodás született a brit és a kínai kötvénypiacok kapcsolatrendszerének kiépítéséről. Ennek első lépéseként elindul a brit-kínai OTC-kötvénypiaci kereskedés, amely lehetővé teszi a nemzetközi befektetők számára, hogy brit időzónában is kereskedjenek jüankötvényekkel.

A tárca tájékoztatása alapján a tárgyalások során konszenzus alakult ki arról, hogy érdemes lenne megfontolni egy kétoldalú brit-kínai Connect-program létrehozását, amely kifejezetten a tőzsdén kereskedett befektetési alapok (ETF) számára nyújtana lehetőségeket.

A közös közlemény szerint Kína elismeri azt a vezető szerepet, amelyet London tölt be globális devizapiaci központként, és a kínai fél támogatja, hogy Nagy-Britanniában bejegyzett kínai pénzügyi intézmények jüanban denominált pénzügyi termékekkel jelenjenek meg a piacon.

Kína örömmel fogadja a brit intézményi befektetők aktív részvételét és kereskedési aktivitását a kínai bankközi piacon – emelte ki a londoni pénzügyminisztérium vasárnapi közleményében.

Az ismertetés alapján Kína idén szuverén "zöld kötvényt" bocsát ki, amely jüanban denominált, és a londoni tőzsdére kerül bevezetésre. Ez a lépés a kínai "zöld" szuverén kibocsátási program első szakaszát jelenti a londoni piacon – tájékoztatott a brit pénzügyi minisztérium.

A címlapkép egyedi illusztrációként szolgál. A képet a Getty Images biztosította.

Ez a dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. A pontos jogi információkért kérjük, forduljon szakértőhöz.

Related posts