A nyomozás kihívásai: múlt és jelen A nyomozás művészete mindig is számos nehézséggel járt, legyen szó a múltbeli rejtélyekről vagy a mai modern bűnüldözésről. Régebben a nyomozók gyakran szembesültek információhiányos helyzetekkel, hiszen a technológiai
A rendőrség történetének nagy fordulatáról írt könyvet 1901-ben Rédey (Rohrbacher) Miklós rendőrtudós, aki Budapest rendőrfőkapitány-helyettese is volt. A napokban jelent meg az a kötet, amely az eredeti szöveg mellett dr. Kovács Gyula ny. alezredes kommentárjait, magyarázatait és jelenkori összevetéseit tartalmazza.
Dr. Kovács Gyula, elismert kriminalista, szakíró és tudományos újságíró, az Obsitos Detektívek Lapjának főszerkesztője, 1980 májusában lépett be a rendőri pályára. A Rendőrtiszti Főiskola elvégzése után az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán folytatta tanulmányait, ahol 2010-ben gazdasági büntetőjogi szakjogászi diplomát szerzett. Pályafutása során számos szaktanfolyamon és képzésen vett részt, hogy folyamatosan bővítse tudását. Kezdetben járőrként dolgozott, majd az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főigazgatóságán osztályvezető-helyettesi pozíciót töltött be. Tanári tevékenysége során több intézményben is oktatott, beleértve a Rendőrtiszti Főiskolát, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központot, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karát, legutóbb pedig a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán. A rendőri munka és az oktatás mellett Dr. Kovács Gyula több mint 300 szakmai tanulmányt publikált, amelyek a Magyar Tudományos Művek Tárában is elérhetők. Ezen kívül körülbelül negyven szakkönyvet és egyetemi jegyzetet írt. Hangsúlyozza a szakmai háttérrel rendelkező ismeretterjesztés fontosságát, ezért gyakran tart előadásokat és könyvbemutatókat a rendőri munka különböző aspektusairól.
Néhány nappal ezelőtt bemutatásra került a "A nyomozás nehézségei, avagy nincs új a nap alatt" című kiadvány, amely a tatai születésű várostörténész, filatelista és rendőrtudós, Rédey (Rohrbacher) Miklós 1901-es munkájának kritikusan átdolgozott kiadása. Rédey a XX. század elején Kőbányán és Kispesten töltötte be a rendőrkapitányi posztot, majd Budapest rendőrfőkapitány-helyettese lett. Az eredeti mű, amely szintén "A nyomozás nehézségei" címet viseli, éles kritikát fogalmazott meg az 1900. január 1-jén életbe lépett Bvp. (a bűnvádi perrendtartásról szóló 1896. évi XXXIII. törvénycikk) nyomozásra vonatkozó hátrányos rendelkezéseivel szemben. Ez a jogszabály ugyanis a rendőrségre hárította az ügyek részletes vizsgálatát, ami korábban az ügyészek és bírók feladata volt. A mostani kötet nemcsak az eredeti szöveget tartalmazza, hanem a régi művet is kibővítették: az eredetileg kilenc fejezetből álló 1901-es kiadás tizenhét fejezetre bővült. Dr. Kovács Gyula nyolc új fejezettel gazdagította a munkát, emellett négy elismert bűnügyi szakember ajánlását is magában foglalja.