A Huawei kihívást intéz a pontatlan okosóra-szenzorok ellen!


A Huawei bemutatta a valaha készült legfejlettebb okosóra szenzorszettjét, amely hamarosan debütál a vállalat legújabb órájában.

Tizenkét évvel ezelőtt kezdte meg a Huawei az okosórák és fitneszkarperecek fejlesztését, és azóta kiemelkedő sikereket könyvelhet el. Az IDC legfrissebb kutatása is megerősíti ezt, hiszen a Huawei a karon viselhető eszközök kategóriájában a legjobbnak számít (700 USD alatt), ráadásul a globális piacon páratlan ütemben növeli a részesedését. Kínában pedig már hat éve vezeti az okosórák piacát, megőrizve a TOP 1 pozícióját.

A cég mérnökei meghatározták, mi a legfontosabb - és hogy ebből nem engednek: összesen hat tulajdonságot soroltak előre, ami mindennél fontosabb egy okosóra esetében. Ezek: pontosság, széleskörű funkcionalitás, gyorsaság, rugalmasság, nyitottság és megismételhetőség - vagyis a mérések megbízhatósága. A Huawei okosóráiban felhalmozott fizikai szenzorokat, valamint az ezekhez kapcsolódó algoritmusokat nevezi a gyártó Huawei TruSense-nek, ami 2025-ben egy nagyon fontos mérföldkőhöz ért.

A TruSense legújabb innovációja a forradalmi elosztott modulrendszer, más néven Distributed Super-Sensing Modul. Ezzel az új technológiával ellátott okosórák már nem csupán a hagyományos szenzorsziget méréseire támaszkodnak, hanem egy teljesen új érzékelőt is integrálnak. Ez az innovatív szenzor az óra oldalán helyezkedik el, és a felhasználó másik kezének egyik ujjával történő érintésével kiegészíti a már létező szenzorok által nyújtott adatokat. Ezáltal a felhasználók egyedülállóbb és pontosabb élményben részesülnek, lehetővé téve a még részletesebb és megbízhatóbb egészségügyi és aktivitásmérést.

A megoldás teljesen érthető, hiszen az okosórák alsó részén már így is szűkös helyen férnek el a szenzorok. Ráadásul olyan kihívásokkal is szembe kell nézni, mint a vastag bőr és a szőrzet jelenléte. Ezzel szemben az ujjbegy vékonyabb bőrréteggel rendelkezik, és mentes a szőrszálaktól, így lehetővé teszi a pontosabb méréseket. Ráadásul ez a megoldás nem csökkenti a kényelmet, hiszen a felhasználónak nem kell semmiféle eszközt az ujjára akasztania.

A kombinált mérésekből nyert adatok kiemelkedő pontosságot és gyorsaságot biztosítanak, összehasonlítva a csupán csuklón végzett mérésekkel. A kiegészítő szenzorok által begyűjtött értékes információk révén jelentősen fokozhatóak a szív- és érrendszeri vizsgálatok eredményei, lehetővé téve a megbízhatóbb diagnózist és a hatékonyabb kezelési lehetőségeket.

A mérési időtartam drámai csökkenésének köszönhetően a Health Glance, vagyis Egészségügyi Áttekintés funkció mostantól több mint 10 különböző mérést végez el mindössze egy perc alatt, lehetővé téve ezzel, hogy a felhasználók átfogóbb képet kapjanak saját egészségi állapotukról. A véroxigénszint mérése gyorsabb és megbízhatóbb, mint valaha, hála a fejlett szenzortechnológiának, amely a csuklón használható eszközök esetében eddig nem volt jellemző. Ezen kívül bemutatkozik a Szívfrekvencia-variabilitás (Heart Rate Variability) mérése is, amely kiválóan tükrözi a szív alkalmazkodóképességét a különböző élethelyzetekhez.

Az innovatív TruSense szenzorrendszer nem csupán egy újabb technológiai hír, amelyet később követ a piacra kerülő termék. Valódi szenzációval készül a Huawei, hiszen a Watch 5, a legújabb csúcsórájuk, már május 15-én bemutatkozik ezzel a forradalmi rendszerrel!

Related posts