A Debreceni Egyetem bőrgyógyászati szakmájának különleges ünnepe: egy nap, amikor a bőrgyógyászat iránti szenvedély és elkötelezettség találkozik. Az esemény célja, hogy a szakma legújabb vívmányait és kutatási eredményeit bemutassák, valamint lehetőséget


A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bőrgyógyászati Klinikáján - Magyarországon egyedülállóan - az általános bőrgyógyászati, az immunológiai, az allergológiai és onkológiai bőrbetegségek, valamint az égésbetegség teljes spektrumát ellátják. Az intézmény a bőrgyógyászati immunológiai-allergológiai, onkológiai, illetve az égés-ellátásban is országos centrumként működik. A klinika évente szervezi meg továbbképzését, a Regionális Bőrgyógyászati és Allergológiai Fórumot a régió, illetve az ország érdeklődő szakemberei számára.

Az idén huszadik alkalommal megrendezett, jubileumi tanácskozás első napján az allergológiai és immunológiai kórképek legújabb terápiás lehetőségeit vitatták meg a bőrgyógyászok a társszakmák szakembereivel, gyermekgyógyászokkal, tüdőgyógyászokkal, gasztroenterológusokkal és klinikai immunológusokkal. Szó esett többek között a gyermekkori ételallergiák, a szénanátha- és a rovarméreg-allergia, a lupusz, valamint az asztma kezeléséről.

A szakmai fórum második napján a Bőrgyógyászati Klinikán mutatták be a résztvevőknek az onkológiai betegek színvonalas ellátása érdekében alkalmazott új képalkotó vizsgálati módszereket és eszközöket, többek között az új generációs, automatizált, a teljes testfelszínen anyajegy-feltérképezésre, elemzésre és rögzítésre alkalmas FotoFindert.

A Klinikai Központ vezetősége elkötelezett a Bőrgyógyászati Klinika folyamatos fejlődésének elősegítése iránt. Kiemelt célunk, hogy támogassuk a bőrgyógyászati diagnosztikában használt modern eszközök beszerzését. Éppen ezért nagy örömmel jelentem be, hogy az idei ülés keretében bemutathatjuk az intézményünkben, a mindennapi betegellátás során alkalmazott legkorszerűbb technológiákat. A szakmai fórum résztvevői megismerkedhetnek például a melanoma korai felismerését segítő FotoFinder készülékkel, amelyet hazánkban elsőként a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának Bőrgyógyászati Klinikáján alkalmaznak – emelte ki köszöntőjében Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke.

A Bőrgyógyászati Klinika egy jelentős, 35 millió forint értékű képalkotó eszközt szerzett be, amelyet egyetemi támogatás segítségével tudtak megvásárolni. Ez a fejlett készülék egy beépített, nagy felbontású kamerával rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy testrégiónként készítsen részletes fotókat a páciens teljes bőrfelületéről. Különleges képessége, hogy a későbbiekben készített felvételeken található anyajegyeket automatikusan össze tudja hasonlítani a korábbi felvételekkel. Ez a funkció jelentős előnyt jelent a betegek számára, mivel hozzájárul a bőrbetegségek hatékonyabb nyomon követéséhez és a bőr állapotának alaposabb ellenőrzéséhez.

Related posts