A kormányzathoz közel álló 4iG-nél a legmagasabb jövedelem meghaladta a 300 millió forintot.


Másokhoz viszonyítva Jászai Gellért főtulajdonos jövedelme meglehetősen alacsonynak számít.

Fekete Péter Krisztián, a 4iG Nyrt. vezérigazgatója és igazgatósági tagja, 2024-ben bruttó 306 millió forintnyi javadalmazást kapott. Ezt a vállalat legfrissebb javadalmazási jelentéséből tudhatjuk meg.

Jászai Gellért, a cég főtulajdonosa és igazgatósági elnöke, 139 millió forint jövedelemmel zárta az évet. Ezzel szemben Tóth Béla Zsolt, aki Fekete pozícióját célozta meg, bruttó 277 millió forintot keresett. Tóth nem új a 4iG háza táján; több mint egy évtizeden át a műszaki igazgatói posztot töltötte be, majd 2006-tól 2010-ig ügyvezetőként irányította a vállalatot. Jelenleg a 4iG cégcsoport igazgatósági tagjaként és vezérigazgatói tanácsadóként tevékenykedik. A 200 milliós bérhatárt Linczényi Aladin Ádám lépte át, míg Blénessy László jövedelme 100 millió forint fölött alakult.

A vezérigazgató-helyettesek is elégedettek lehetnek jövedelmükkel, hiszen a két általános helyettes, Tomcsányi Gábor és Thurzó Csaba, bőven 100 millió forint felett keresett: Tomcsányi 189 millió forintot, míg Thurzó 132 millió forintot vihetett haza.

A 4iG, amely az exponenciális növekedés izgalmas pályáján halad, a kormány egyik kiemelt stratégiai partnere. A vállalat többségi tulajdonosa Jászai Gellért, aki nem más, mint Mészáros Lőrinc egykori közvetlen munkatársa. Érdemes megjegyezni, hogy a 4iG 2018-tól 2019 közepéig Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozott.

A vállalat nemrégiben nyilvánosságra hozta 2024-es pénzügyi teljesítményét: a 700 milliárd forintos bevétel mellett 230,8 milliárd forintos EBITDA-t könyvelhetett el, ami 33 százalékos EBITDA-margint jelent. Az adózott eredmény viszont csupán 2,7 milliárd forintra rúgott. Fekete Péter vezérigazgató elmondása szerint ezzel a 4iG a legnagyobb magyarországi cégek között, a 25 legnagyobb vállalat és a 10 legnagyobb többségi magyar tulajdonú cég között foglal helyet. A bevétel 2023-hoz képest 17,7%-kal, míg az EBITDA körülbelül 15%-kal emelkedett. A cég tájékoztatása szerint a bevételének 85%-a a telekommunikációs szegmensből, míg 15%-a az informatikai divízióból származik.

Related posts